Chilská cyklojízda

TermínStart 08. 04. 2021 00:00
Konec 11. 04. 2021 23:59
RegistraceStart 26. 03. 2021 10:00
Konec 11. 04. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 2 km
Dětský závod - 5 km
Do Rano Raraku - 10 km
MTB: Z Hanga Roa - 24 km
RB: Z Hanga Roa - 24 km
MTB: Přes Orongo - 48 km
RB: Přes Orongo - 48 km
MTB: Kolem Rapa Nui - 65 km
RB: Kolem Rapa Nui - 65 km
MTB: Sochy v pohybu - 86 km
RB: Sochy v pohybu - 86 km
Moia Koloběžka - 10 km
Na in-line bruslích - 5 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Poznej cyklistiku jako způsob zdravého životního stylu i jako zábavu pro celou rodinu a přátele, se kterými můžeš sdílet zážitky i na dálku.

Chilská cyklojízda

Virtuální závody jsou skvělou motivací k pohybu a k překonávání svých osobních cílů. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě.

Chilská cyklojízda je prvním závodem nového cyklistického seriálu, kterým si můžeš zpestřit svůj výlet/trénink na kole. Na výběr máš několik tematických tratí a na konci závodu na tebe bude čekat originální účastnická medaile, která má své místo i ve speciálním rámečku. Délky závodů se pohybují v rozmezí 24 – 86 km a tratě si vybíráš i podle toho, zda pojedeš na horském (MTB) či silničním kole (RB). V nabídce jsou také dva dětské závody a samostatná kategorie pro závodníky na koloběžce.  

Virtuální cesta kolem světa odstartuje jen pár dní po Velikonočních svátcích, a i proto jsme jako téma prvního závodu této cyklosérie zvolili exotický Velikonoční ostrov.

Vyzvi na závod své přátele, poměřte síly v horách i na silnici a objeďte tak virtuálně svět.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně jej absolvuješ. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati nejel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud ujedeš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 8.-11.4. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas, ujetou vzdálenost, případně výškové metry). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

POZOR: většina tratí je v nabídce 2x, vyber si podle toho, zda pojedeš na horském či silničním kole.
HORSKÉ = MTB (Mountain bike), SILNIČNÍ = RB (Road bike)

Dospělé tratě

  • Do Rano Raraku - 10 km (projížďka bez určení typu kola)
  • Z Hanga Roa - 24 km (od severu na jih)
  • Přes Orongo - 48 km (přejeď  ostrov 2x)
  • Kolem Rapa Nui - 65 km (kolem ostrova)
  • Sochy v pohybu - 86 km

  • Moia Koloběžka - 10 km
  • Na in-line bruslích - 5 km

Dětské tratě:

  • Dětský závod - 2 km
  • Dětský závod - 5 km 

Vezmi na projížďku i své děti a uvidíš, jak velkou radost budou mít nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme stanovili na 2 km a 5 km, což děti, které na kole jezdí, v pohodě zvládnou, ale i tak už to pro ně bude sportovní výzva.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité, jak rychle trasu ujedou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Startovné a registrace

Jde nám hlavně o to, abyste se sportem a pohybem bavili, proto jsme startovné na tento závod ponechali zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Věnujeme hodně času tomu, abychom pro vás závody stále vylepšovali, a aby byly uživatelsky co nejlepší. Pokud se ti líbí, moc oceníme, pokud nám pomůžeš s propagací tohoto závodu třeba tím, že o něm řekneš i známým, nebo budeš sdílet náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti ze srdce vděční.

Výhody registrace

K registraci si můžete přiobjednat:

Cykloseriál Kolem světa

Chilská cyklojízda je prvním závodem cyklistického seriálu Cesta kolem světa a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti všechny termíny závodů nevyhovují. Na konci seriálu proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém budeš moct chybějící medaile získat.


Velikonoční ostrov

Cesta kolem světa odstartuje virtuální jízdou na Velikonoční ostrov, nejodlehlejší obydlený ostrov, který na Velikonoční neděli v roce 1722 objevil nizozemský mořeplavec Jacob Roggeveen.

Projet Velikonoční ostrov na kole je zároveň nejlepší způsob, jak toto místo poznat a ani to není na dlouho. Na to dostat se od nejsevernějšího do nejjižnějšího bodu ostrova totiž stačí ujet pouhých 24 km a jen o 21 km víc by pak zabrala cesta okolo. Přesně tak dlouhé jsou i závodní tratě této výzvy, takže si můžeš snadno vyzkoušet, kolik času by ti takové cestování zabralo. Pokud si vybereš trať dlouhou 48 km, mysli na to, že přímo na Velikonočním ostrově bys musel(a) na této trati přejet celý ostrov hned 2x.

I názvy tratí mají svůj význam spojený s ostrovem, který domorodci nazývají Rapa Nui. Mezi dvěma vyhaslými sopkami se nachází hlavní a zároveň také jediné město se jménem Hanga Roa a jen pár kilometrů od něj leží turisty vyhledávaná obřadní vesnice Orongo

Když se řekne Velikonoční ostrov, většině lidí se jako první vybaví tajemné sochy Moia, kterých je na ostrově několik stovek a naprostá většina z nich má původ v lomu Rano Raraku. Doteď není zcela jasné, jakým způsobem je kdysi domorodci přesouvali z místa na místo, ale na objasnění záhady se podíleli dokonce i Češi. Inženýr Pavel Pavel se v roce 1986 účastnil expedice přímo na ostrově a ukázal tam, že několikatunovou sochu dokáže rozpohybovat jen s pomocí lan a šestnácti lidí. Právě jemu jsme věnovali poslední závodní trať v symbolické délce 86 km.

 

 

Nejen jezdíš na kole, ale ještě k tomu běháš? Vyber si některou z běžeckých výzev na naší partnerské platformě www.virtualnibeh.cz