Egyptská cyklojízda

TermínStart 07. 10. 2022 00:00
Konec 16. 10. 2022 23:59
RegistraceStart 05. 09. 2022 00:00
Konec 16. 10. 2022 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 2 km
Dětský závod - 5 km
Kolem pyramid - 10 km
MTB: Za Velkou sfingou - 20 km
RB: Za Velkou sfingou - 20 km
MTB: Káhirská jízda 52,8 km
RB: Káhirská jízda 52,8 km
MTB: Projížďka Údolím králů - 65 km
RB: Projížďka Údolím králů - 65 km
RB: Suezským průplavem - 100 km
Na in-line bruslích - 5 km
Na koloběžce - 10 km
Na koloběžce - 30 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Egyptská virtuální cyklojízda 

Virtuální závody jsou skvělou motivací k pohybu a k překonávání svých osobních cílů. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě.

Egyptská virtuální cyklojízda je posledním závodem cyklistického seriálu Cesta kolem světa 2022, kterým si můžeš zpestřit svůj výlet/trénink na kole. Na výběr máš několik tematických tratí a na konci závodu na tebe bude čekat originální účastnická medaile, která má své místo i ve speciálním rámečku. Délky závodů se pohybují v rozmezí 10 – 100 km a tratě si vybíráš i podle toho, zda pojedeš na horském (MTB) či silničním kole (RB). V nabídce jsou také dva dětské závody a samostatná kategorie pro závodníky na koloběžce. 

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a stáhni si naši mobilní aplikaci. Získáš tak spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení.sbírat odznaky

  Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. 

 

Vyzvi na závod své přátele, poměřte síly v horách i na silnici a objeďte tak virtuálně svět.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně jej absolvuješ. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati nejel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud ujedeš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 07.10.-16.10. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas, ujetou vzdálenost, případně výškové metry). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

 

POZOR: většina tratí je v nabídce 2x, vyber si podle toho, zda pojedeš na horském či silničním kole.
HORSKÉ = MTB (Mountain bike), SILNIČNÍ = RB (Road bike)

Dospělé tratě 

Vyber si trať podle svých sil a také podle typu kola, na keterém pojedeš. Pro jízdu na horském kole si zvol trať s označením MTB, pro silniční kolo si z vol trať s označením RB. Aby byly výsledky co nejvíce rugulérní, není povolena jízda ne elektrokolech, ani cyklistických trenažerech. Tratě jsou tematické a názvy i délky jsou inspirované Egyptem. Při jízdě si tak můžeš představovat, jaké by to bylo skutečně se na kole projíždět ve vzdálené Africe. 

 • Kolem pyramid - 10 km (bez určení typu kola)
 • MTB/RB: Za Velkou sfingou - 20 km
  Velká sfinga měří 20m
 • MTB/RB: Podél Nilu - 34 km
  plocha řeky Nilu je 3,4 mil. km²
 • MTB/RB: Káhirská jízda 52,8 km
  rozloha města je 528 km²
 • RB: Suezským průplavem - 100 km
  délka průplavu je přes 100 km a denně jím může proplout až 97 lodí
 • Na in-line bruslích - 5 km
 • Na koloběžce - 10 km
 • Na koloběžce - 30 km 

Dětské tratě 

 • Dětský závod - 2 km
 • Dětský závod - 5 km  

Startovné a registrace

Startovné je zdarma a můžeš si tak bez jakékoli limitu zajet klidně i více tratí. Na platební bránu tě přesměrujeme pouze v případě, že budeš chtít dostat až domů do schránky dřevěnou účastnickou MEDAILI (případně další doplňky) nebo přispět libovolnou částkou na organizaci závodu. Jinak tě ale účast nic stát nebude, a i tak od nás získáš startovní číslo a po skončení závodů také diplom.  

Medaile 

Není třeba se umístit na stupních vítězů, abys mohl(a) mít radost ze získané medaile. Medaile je odměnou za to, že jsi splnil(a) výzvu dle svých vlastních možností, které má ale každý někde jinde. Možná je pro tebe cílem závod vyhrát, ale taky to může být výzvu dokončit v určitém čase, nebo ji jen dotáhnout do konce. Ať je to jakkoli, když dáš do svého závodu všechno, medaile ti bude tvůj úspěch připomínat, kdykoli se na ni podíváš. 

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Cesta kolem světa (více informací zde)
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn 

Doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

Cykloseriál Cesta kolem světa

Egyptská cyklojízda je posledním závodem cyklistického seriálu Cesta kolem světa a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš objednat při registraci. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že jsi některý z dřívějších závodů nestihl(a). V termínu 27.-31.10. proběhene ještě speciální závod, tzv. Žolík, při kterém budeš moct chybějící medaile získat.

Pomoz nám s propagací závodu

Věnujeme hodně času tomu, abychom pro vás závody stále vylepšovali, a aby byly uživatelsky co nejlepší. Pokud se ti líbí, moc oceníme, pokud nám pomůžeš s propagací tohoto závodu třeba tím, že o něm řekneš i známým, nebo budeš sdílet náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti ze srdce vděční. Čím více závodníků, tím větší motivace pro všechny. 

 

Nejen jezdíš na kole, ale ještě k tomu běháš? Vyber si některou z běžeckých výzev na naší partnerské platformě www.virtualnibeh.cz