Dotazy

Proč mám ve výsledcích jiný čas?

Výsledné časy vždy automaticky přepočítáváme, protože takřka nikdo neujede vždy přesnou vzdálenost, ale má o nějaký ten metr více či méně. Z času a vzdálenosti vypočítáme tempo a dle něj vypočteme čas odpovídající zadání trasy závodu. Z tohoto důvodu může následně docházet k odchylkám +/- 1-3 vteřiny oproti času, který zobrazuje Vaše aplikace. Tento přepočet zajistí objektivnější výsledky závodu, kdy všichni mají svůj čas přepočten a jsou tak pro všechny stejné podmínky. Pokud jste ujeli například 5.15 km za 34 minut, máte tempo 6:36 min / km x 5 km (trasa závodu) = 33 minut, které vám zapíšeme do výsledků.

Zadal(a) jsem špatné pohlaví

Pokud jste při registraci omylem zvolili pohlaví neodpovídající skutečnosti, můžete si jej bez naší pomoc opravit. Přejděte na stránku své registrace (odkaz najdete v e-mailu s potvrzením registrace). U položky "Pohlaví" klikněte na odkaz "opravit" a zvolte odpovídající pohlaví. Po změně se automaticky provede i změna kategorie závodu na který jste přihlášeni.

Změna trati 

Pokud se necítíte na zvolenou trať, nebo jste naopak zvolili omylem jinou, nic se neděje a můžete si ji kdykoliv opravit. Přejděte na stránku své registrace (odkaz najdete v e-mailu s potvrzením registrace). U položky "Trať" klikněte na odkaz "opravit" a zvolte novou délku tratě. Změna je možná pouze do doby, než nahrajete důkaz o vašem závodě.

E-mail s potvrzením registrace nepřišel

Ihned po registraci zasíláme e-mail s potvrzením registrace a dalšími informacemi. Pokud vám tento e-mail nedorazil, zkuste se podívat v poště do složky hromadná pošta, nebo nevyžádaná pošta (SPAM). Pokud e-mail nenajdete, mohlo se stát, že z důvodu chyby (překlepu) při zadání e-mailové adresy při registrace opravdu nebyl doručen. V takovém případě se podívejte do startovní listiny zda vaše registrace úspěšně dorazila a napište nám žádost o zaslání e-mailu spolu se startovním číslem, které najdete ve startovní listině (pokud je vaše registrace uhrazena).

Kde najdu startovní číslo?

Po uhrazení registrace je automaticky vygenerováno startovní číslo, které najdete na stránce s potvrzením registrace. Krom e-mailu s potvrzením objednávky neposíláme žádné další e-maily, vše najdete vždy na stránce s potvrzením registrace, na kterou najdete odkaz v potvrzovacím e-mailu.

Nahrání výsledku závodu

V e-mailu s potvrzením registrace máte odkaz na stránku své registrace a v čase konání závodu se vám na ní zobrazí formulář pro zadání dosaženého času, délky jízdy a fotografie s důkazem o vaší jízdě. Na fotce / screenshotu z aplikace, musí být vidět délka vaší jízdy, spolu s časem a datumem (může být i "today"). Po vložení uvidíte vámi odeslaný výsledek, který čeká na naši kontrolu. Po naší kontrole a jeho schválení, bude váš čas zaznamenán do výsledkové listiny. Kontrola může trvat i několik hodin, přeci jen v hlavním čase zkontrolovat stovky až tisíce výsledků zabere určitý čas. Fotografii s důkazem o absolvování nahrajte včas, nejdéle do data a hodiny uvedené v propozicích akce. Po tomto termínu nebude možné výsledek dodatečně nahrát a váš čas nebude ve výsledkové listině (pokud máte objednanou medaili, tak vám dorazí bez ohledu na nahrání výsledku). Berte tak ohled na ostatní běžce, kteří netrpělivě čekají na konečné výsledky a diplomy.

Kde najdu diplom?

Stejně jako vše, i diplom najdete na stránce své registrace. Po termínu ukončení závodu (termín pro nahrání výsledků) zpracujeme došlé výsledky, ze kterých sestavíme výsledkovou listinu a všem účastníkům jsou vystaveny diplomy, které si každý může stáhnout (PDF) na stránce své registrace. Odkaz na diplom je dostupný i ve výsledkové listině.

Zaslání medaile

Pokud máte objednanou účastnickou medaili, bude vám zaslána do 10 pracovních dnů (od startovního čísla 3000 do 14 dnů) po skončení závodu na poštovní adresu uvedenou při registraci. Pokud chcete zaslat v jedné zásilce medaile i pro členy své rodiny nebo přátele, kteří se závodu též účastní, uveďte u všech registrací v adrese pro doručení stejné jméno adresáta a adresu a dle těchto údajů medaile zkompletujeme do jedné zásilky. Dodatečné objednání medailí po termínu ukončení registrací není možné! Medaile přijde všem bez ohledu na dodání výsledků!

Nepřišla mi medaile

Pokud od distribuce medailí uběhlo 14 dní a vy ji stále ještě nemáte ve schránce, je možné, že se při posílání někde ztratila. V takovém případě vyplňte reklamační formulář a my vám medaili pošleme znovu.

Registrace

Nejprve si zvolte trasu závodu a zaregistrujte se. Nepřeceňujte své síly a zvolte si trasu přiměřenou vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Výběr trasy závodu je aktivní až poté, co zadáte rok svého narození. U většiny virtuálních závodů a výzev si můžete objednat doplňkové služby (nejčastěji medaile, sušené maso). Pokud chcete zaslat v jedné zásilce medaile i pro své členy rodiny, kteří se závodu též účastní, uveďte u všech v adrese pro doručení stejné jméno a adresu. Po registraci vám zašleme na e-mail souhrnné informace o vaší registraci a informace, jak po dokončení zaslat důkaz o absolvování vašeho běhu. Platba registrace je možná pouze online přes platební bránu, nebo převodem přes některé z podporovaných internetových bankovnictví. Poté co je vaše registrace uhrazena, vám bude přiřazeno startovní číslo, které najdete na stránce s tvou registrací. Číslo si můžete vytisknout a připnout si ho na kolo (není to ale podmínkou).

Platba

Úhrada registrace se provádí online přes platební bránu. Výchozí způsob platby je platební kartou. Ihned po dokončení platby vám bude přiděleno startovní číslo. Zvolit si můžete i z nabídky online plateb přes internetové bankovnictví podporovaných bank. Pokud nemáte ani jednu z nabízených bank a nemůžete zaplatit online kartou, napište nám na e-mail info@virtualni-zavod.cz a domluvíme se na jiném způsobu platby. Informaci o provedení platby bankovním převodem můžeme od platební brány obdržet se zpožděním (nejčastěji 1 hod. až 24 hod.), proto po platbě vyčkejte. Startovní číslo vám bude přiděleno automaticky ve chvíli, kdy obdržíme od platební brány informaci o úspěšné platbě. Platba bankovním převodem je dostupná pouze do termínu 2 dnů před začátkem závodu, po tomto termínu je možná platba pouze online platební kartou!

Pravidla závodu

  • Naplánujte si kdekoliv ve svém okolí trasu dle zvolené délky závodu a vyjeďte na kole v čase určeném pro závod. Nespornou výhodou virtuálních závodů je, že se jich můžete zúčastnit kdekoli a výběr trasy je zcela na vás. Aby byl ale závod co nejvíce férový, trasa nesmí být jen z kopce a celkové převýšení tak musí být vyšší než 0.
  • Pro změření trasy můžete využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. Endomondo, SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas, ujetou vzdálenost a nastoupené metry).
  • Ujetá vzdálenost nesmí být kratší, než na kterou jste se přihlásili. Pokud ale ujedete víc, nic se neděje. Náš systém váš výsledek přepočítá na požadovanou délku.
  • Pokud neujedete celou trať v kuse, nevadí, klidně se na chvíli zastavte. Aktivitu ale během závodu nikdy nepauzujte! Přeci jen je to závod a do výsledků se tak počítá celá délka aktivity.
  • Po dokončení nám odešlete dle instrukcí v e-mailu důkaz o absolvování závodu v podobě screenshotu obrazovky z vaší sportovní aplikace, kde bude vidět datum jízdy, délka ujeté trasy a čas. Výsledky závodu je možné nahrávat i zpětně, to znamená, že nevadí, pokud nejdřív trať ujedete a až pak se zaregistrujete do závodu. Výzvu ale musíte absolvovat v termínu závodu a výsledek nahrát do půlnoci posledního závodního dne. 
  • Jízda na kole na cyklistickém trenažeru či podobných strojích není podporována!