Virtuální běh pro vozíčkáře

TermínStart 12. 05. 2023 00:00
Konec 21. 05. 2023 23:59
RegistraceStart 03. 04. 2023 00:00
Konec 21. 05. 2023 23:59
Startovné100 Kč
Tratě
Běh
Chůze
Dětský běh
Dětská chůze
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Běž do lesa a vyběhej Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha výlet do lesa!   

Běh u příležitosti Týdne lesů pořádají lesní pedagogové z celé České republiky. Téma 16. ročníku je totiž "Zdraví je z lesa“. Tímto charitativním během pomůžeš naplnit sny a touhy lidí, kteří mají těžký životní osud, ale přesto chtějí žít naplno, mít spousty zážitků a makat na sobě. Sport pro hendikepované je mnohonásobně dražší, prodražuje se o zajištění asistence a speciální sportovní pomůcky. Není to prostě tak, jako když si zdravý sportovec nasadí tenisky a běží.

Pobývání v zeleni ovlivňuje náš zdravotní i duševní stav. Finská studie prokázala pozitivní účinky již při třech až čtyřech vycházkách v zeleni v jednom týdnu. Vyběhnutím či procházkou v lese uděláš něco pro své zdraví a zároveň darujeě výlet do lesa vozíčkářům.

Výtěžek ze startovného bude věnován organizaci Sportovní klub vozíčkářů Praha na pořádání vícedenních cyklistických akcí. Vozíčkáři na těchto akcích jezdí na speciálních kolech, které ovládají pouze rukama – takzvané handbiky. Tato kola jim umožňují vyrazit do přírody, do lesa, a všeobecně do míst, kam by se s vozíkem těžko dostávali. Mohou tak i přes hendikep žít aktivně se svými přáteli. Takové vyjížďky jim pomohou získat sebevědomí, posílit kondičku a užívat si života, který je kvůli hendikepu o moc náročnější.  

Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu ideálně lesem a přispěj tak na podporu vozíčkářů z SKV Praha. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě. Tento závod není o tom, jak rychle uběhneš/ujdeš konkrétní vzdálenost, ale o tom, jak doběhneš/dojdeš daleko. Čím déle budeš v lese, tím víc uděláš pro své zdraví. :) 

Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svůj skutečný běh či chůzi a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i pro lidi, kteří i navzdory handicapu žijí pohybem stejně jako Ty.

 Pro záznam aktivity můžeš použít sportovní hodinky nebo běžně dostupné mobilní aplikace, např. Runtastic, SportsTracker, Strava atd.

Pozn.: Při registraci můžeš do kolonky KLUB vyplnit jméno týmu nebo sportovního oddílu, za který běžíš, např. RUN Magazine team, nebo třeba název firmy, pro kterou pracuješ. Ve výsledcích i ve startovní listině pak podle toho můžeš najít své parťáky, nebo kolegy z práce. Také ale nemusíš vyplnit nic a nechat kolonku prázdnou, je to jen na tobě :) 

Aktivitu můžeš do výsledků nahrávat i zpětně, musí ale proběhnout v termínu závodu, tedy od 12.05. do 21.05.2023.  

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a stáhni si naši mobilní aplikaci. Získáš tak spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení.  

Jaké tratě máš na výběr? 

  • Běh
  • Chůze
  • Dětský běh
  • Dětská chůze 

Pro splnění závodu stačí uběhnout/ujít libovolnou vzdálenost (u dospělých závodů minimálně 1 km), změřit si aktivitu sportovními hodinkami či mobilní aplikací a výsledek včetně důkazní fotky nahrát přes odkaz v registračním e-mailu tak, jak to děláš u klasických závodů. Uběhnout/ujít můžeš libovolnou vzdálenost (u dospělých tratí minimálně 1 km). V celkovém pořadí se budou všichni závodníci řadit podle toho, kdo uběhne/ujde nejvíc a po skončení závodu bude mít každý ke stažení tradiční diplom. 

 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodujít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj kdekoli se ti to hodí, ideálně lesem. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Tento závod není o tom, jak rychle uběhneš/ujdeš konkrétní vzdálenost, ale o tom, jak doběhneš/dojdeš daleko. Víc než na rychlosti tak záleží na vytrvalosti :) 

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 12.5.-21.5. a po celou tuto dobu máš možnost nahrát svůj výsledek, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu. Za jedno startovné můžeš nahrát vždy jen jeden výsledek. Pokud se ti povede zdolat delší trasa, tak můžeš původní touto novou přepsat. 

Pro záznam aktivity můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost), pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail. 

Sportovní klub vozíčkářů Praha 

Sportovní klub vozíčkářů vznikl v roce 1991 a od té doby se rozrostl z malého pražského sdružení, které klientům nabízelo pouze možnost zahrát si stolní tenis, do silné organizace se sedmi sportovními oddíly a celorepublikovou působností.

Co všechno v současnosti Sportovní klub vozíčkářů nabízí?

V současné době klub nabízí široké sportovní vyžití pro tělesně hendikepované z celé České republiky, pořádání sportovních a volnočasových akcí a osvětovou a vzdělávací činnost v oblasti sportu. Zájmem celého týmu Sportovního klubu vozíčkářů je, aby se pohyb stal společnou vášní nejen lidí s hendikepem, ale i jejich rodin a přátel a mohli je tak společně sdílet.

Sportovní aktivity pokrývá opravdu široce a to po celé naší zemi  i v zahraničí. Vystavěl oddíly pro florbalisty, potápěče, orientační běžce, stolní tenisty, tanečníky společenského tance, lyžaře i milovníky outdoorových sportů a je otevřen zájemcům o sport na všech úrovních – od rekreační až po vrcholovou.

Handbikové akce

Sportovní klub vozíčkářů věnuje mnoho času a úsilí na pořádání vícedenních cyklistických akcí. Vozíčkáři na těchto akcích jezdí na speciálních kolech, které se ovládají pouze rukama - takzvané handbiky. Tato kola umožňují hendikepovaným vyrazit do přírody, do lesa, do míst, kam by se s vozíkem těžko dostávali. Mohou tak opět i přes hendikep žít aktivně se svými přáteli. Takové vyjížďky pomohou získat sebevědomí, posílit kondičku a užívat si života, který je kvůli hendikepu o moc náročnější. 

Ale bez dobrých asistentů by se však žádný vozíčkář nemohl stát parasportovcem, proto je jedním z důležitých pilířů klubu mít dostatek asistentů, kteří se sportem hendikepovaným lidem v mnoha směrech pomáhají. Další nepostradatelnou věcí pro sport těchto osob jsou speciální sportovní pomůcky, jako je právě například handbike. Sport pro hendikepované se tak stává mnohonásobně dražší. Parasport se velmi prodražuje o náklady na zajištění asistence a speciální sportovní pomůcky. Není to prostě tak, jako když si zdraví sportovec nasadí tenisky a běží.

 Tímto charitativním během  nám pomůžeš naplnit sny a touhy lidí, kteří mají těžký životní osud, ale přesto mají chuť žít naplno, poznat skvělou partu lidí, mít spousty zážitků a makat na sobě. 

Startovné 

Minimální výše příspěvku je 100 Kč a celý výtěžek ze startovného bude věnován organizaci Sportovní klub vozíčkářů Praha. 

Tento charitativní běh pořádá pracovní skupina lesních pedagogů v ČR u příležitosti Týdne lesů. Celorepublikové oslavy Týdne lesů organizuje každoročně v květnu již od roku 2008 a vždy mají jedno společné téma. Letošní je „Zdraví je z lesa“. Pobývání v zeleni totiž ovlivňuje náš zdravotní i duševní stav. Pozitivní účinky mají již tři až čtyři pobyty v zeleni v jednom týdnu.

Pracovní skupina lesních pedagogů v ČR koordinuje aktivity lesních pedagogů. Lesní pedagogové pracují v různých lesnických organizacích, které jsou zastřešeny touto pracovní skupinou pod Ministerstvem zemědělství.

Lesní pedagogové jsou speciálně vyškolení lesníci pro práci s veřejností.  V rámci akcí lesní pedagogiky připravují hlavně pro děti hry a další aktivity. Díky tomu pochopí, co se v lese děje, čím je pro nás přínosný a jak se o něj lesníci starají.

Tento charitativní běh podporují:   

Výhody registrace 

K registraci si můžeš přiobjednat:

  • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
  • Knihu Maratonské hledání pravdy, kterou stojí za to číst. Bez ohledu na to, zda jsi začátečník či matador, budeš se k ní opakovaně vracet v různých fázích svého běžeckého života. 
  • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami

Pomoz nám s propagací závodu 

Vážíme si toho, že ti nejsou lidé na vozíku lhostejní. Pokud víš ještě o dalších lidech, kteří mají stejnou touhu pomoct, moc oceníme, pokud nám pomůžeš s propagací tohoto závodu. Zapojit se můžeš také do události na Facebooku. Čím více lidí se postaví na startovní čáru tohoto závodu, tím větší podpory se vozíčkářům dostane. Děkujeme. 

Odměny 

V každé kategorii vylosujeme minimálně jednoho účastníka a pošleme mu dárek od některého z partnerů.

 

Na platformě virtualni-zavod.cz pořádá pracovni skupina lesních pedagogů v ČR  pro Sportovní klub vozíčkářů Praha.