Jarní virtuální cyklojízda

TermínStart 07. 04. 2023 00:00
Konec 16. 04. 2023 23:59
RegistraceStart 13. 03. 2023 16:30
Konec 16. 04. 2023 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 2 km
Dětský závod - 5 km
Dětský závod - 10 km
Desítka na kole - 10 km
Čtvrtstovka na kole - 25 km
Horská padesátka - 50 km
Silniční padesátka - 50 km
Horská sedmdesátka - 70 km
Silniční sedmdesátka - 70 km
Silniční stovka - 100 km
Na koloběžce - 10 km
Na koloběžce - 20 km
Na in-line bruslích - 5 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Jarní cyklojízda je tady. Staň se její součástí! 

Virtuální závody jsou skvělou motivací k pohybu a k překonávání svých osobních cílů. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě.

Jaro je tu a s ním i začátek hlavní cyklistické sezóny. Zima je za námi, tak si s námi pojď užít trochu zábavy a soutěžní atmosféry při 1. virtuálním cyklozávodě letošního roku. Ať už jezdíš jen pro radost, nebo na kole brázdíš silnice každý den, tato virtuální výzva je vhodná pro všechny. Společně tak můžeme sezónu začít v závodním stylu! Závodní kategorie jsou rozdělené podle toho, jestli jezdíš na silničním nebo horském kole a z distancí si vyberou začátečníci i pokročilí. V nabídce nechybí ani dětské závody a jednoduše si tak můžeš zpestřit rodinný cyklovýlet. Každý účastník obdrží startovní číslo, diplom s umístěním a kdo bude chtít, dostane originální dřevěnou, gravírovanou medaili přímo do schránky.

TIP: Vytvoř si uživatelský účet a stáhni si naši mobilní aplikaci. Získáš tak spoustu výhod, vč. snadnějšího přihlášení a možnosti sbírat odznaky

Vyzvi na závod své přátele a kamarárdy. Uktejte se napůl v reálném i virtuálním světě a odstartujte tak cyklistickou sezónu. 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně jej absolvuješ. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati nejel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud ujedeš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 07.04.-16.04. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas, ujetou vzdálenost, případně výškové metry). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Závodní tratě

Z nabídky závodních tratí si určitě vybereš, a to i v případě že jezdíš jen na horském nebo naopak pouze na silničním kole. Je jasné, že ti z vás, kteří mají radši jízdu na silnici, ujedou požadovanou vzdálenost rychleji než ti, kteří jezdí raději v terénu. Protože tyto výsledky nelze moc srovnávat, rozdělili jsme tratě na 50 km a 70 km podle toho, na jakém typu kola závod pojedeš. Nejkratší závod na 25 km jsme se rozhodli ponechat smíšený, protože předpokládáme, že tuto nejkratší trať budete chtít absolvovat spíše zážitkovým způsobem. Trať na 100 km jsme vytvořili naopak speciálně pro silniční specialisty.

Přehled tratí:

 • Čtvrtstovka na kole - 25 km
 • Horská padesátka - 50 km
 • Horská sedmdesátka - 70 km
 • Silniční padesátka - 50 km
 • Silniční sedmdesátka - 70 km
 • Silniční stovka - 100 km
 • Na koloběžce - 10 km
 • Na koloběžce - 20 km
 • Na in-line bruslích - 5 km

Dětské závody:

 •  5 km
 • 10 km

Vezměte na projížďku i své děti a uvidíte, jako velkou radost budou mít nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme stanovili na 5 km a 10 km, což už děti, které na kole jezdí, v pohodě zvládnou, ale i tak to pro ně bude sportovní výzva. 

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité, jak rychle trasu ujedou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Startovné a registrace

Startovné je zdarma a můžeš si tak bez jakékoli limitu zajet klidně i více tratí. Na platební bránu tě přesměrujeme pouze v případě, že budeš chtít dostat až domů do schránky dřevěnou účastnickou MEDAILI (případně další doplňky) nebo přispět libovolnou částkou na organizaci závodu. Jinak tě ale účast nic stát nebude, a i tak od nás získáš startovní číslo a po skončení závodů také diplom.  

Medaile 

Není třeba se umístit na stupních vítězů, abys mohl(a) mít radost ze získané medaile. Medaile je odměnou za to, že jsi splnil(a) výzvu dle svých vlastních možností, které má ale každý někde jinde. Možná je pro tebe cílem závod vyhrát, ale taky to může být výzvu dokončit v určitém čase, nebo ji jen dotáhnout do konce. Ať je to jakkoli, když dáš do svého závodu všechno, medaile ti bude tvůj úspěch připomínat, kdykoli se na ni podíváš. 

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky

Doplňky objednané k registraci odesíláme vždy hromadně po skončení závodu.

Pomoz nám s propagací závodu

Věnujeme hodně času tomu, abychom pro vás závody stále vylepšovali, a aby byly uživatelsky co nejlepší. Pokud se ti líbí, moc oceníme, pokud nám pomůžeš s propagací tohoto závodu třeba tím, že o něm řekneš i známým, nebo budeš sdílet náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti ze srdce vděční. Čím více závodníků, tím větší motivace pro všechny. 

 

 

 

Nejen jezdíš na kole, ale ještě k tomu běháš? Vyber si některou z běžeckých výzev na naší partnerské platformě www.virtualnibeh.cz