Běh pro hasiče 2021

TermínStart 20. 03. 2021 00:00
Konec 04. 04. 2021 23:59
RegistraceStart 17. 03. 2021 00:00
Konec 04. 04. 2021 23:59
Startovné150 Kč
Tratě
Dětský závod - 500m
Dětský závod - 1000m
Běh s hadicí - 1 km
Hasičský běh - 3 km
Hasím požár během - 6 km
Chůze s hadicí - 1 km
Hasičská chůze - 3 km
Hasím požár chůzí - 6 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

Ať jsi chodec nebo běžec, překonej sám sebe a pomoz Jednotce dobrovolných hasičů ke splnění snu mít kvalitně vybavenou novou hasičskou zbrojnici.

Kravařští hasiči, chlapi, kteří se ve dne v noci ve svém osobním volnu a bez nároku na honorář vydávají na pomoc tam, kde je jich potřeba, nemají dostatek finančních prostředků na výbavu požární zbrojnice. Díky této virtuální výzvě máš i ty šanci pomoct těm, kteří s pomocí ostatním nikdy neváhají a přispět k tomu, aby měli hasiči v Kravařích zázemí, které při své práci tolik ocení. 

Nezáleží na tom, odkud jsi, jestli jsi zkušený běžec, s během teprve začínáš, nebo naopak neběháš vůbec. Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu kdekoli se ti to hodí a vyraž se provětrat. Účástí v této výzvě přispěješ nejen na dobrou věc, ale uděláš i něco pro sebe a za své úsilí navíc obdržíš krásnou medaili, která ti přijde až do schránky. 

 

 

V loňském roce se rozběhla dlouho očekávaná stavba požární zbrojnice a v roce letošním je v plánu ji dokončit. S ohledem na inflaci a nárůst nákladů, není ale obec schopna z vlastních prostředků vybavit budovu podstatným vybavením, které je potřeba k ucelené akceschopnosti jednotky, a hrozí tak, že krásná a moderní stavba bude patřičné vybavení postrádat.

Zapoj se do Virtuálního závodu a pomoz tak kravařským hasičům získat dostatek finančních prostředků na výbavu požární zbrojnice! 

REGISTRACE DO ZÁVODU

Jak virtuální závod probíhá? 

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně jej absolvuješ. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš/ujdeš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vystartovat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce, než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Jakmile tvůj výsledek schválíme, objeví se ve virtuální výsledkové listině a po skončení závodu ti vystavíme i diplom. Za své úsilí navíc obdržíš oboustrannou medaili, která ti bude připomínat nejen zdolání této sportovní výzvy, ale i kravařské hasiče, kterým snad výtěžek ze startovného pomůže dokončit jejich vysněnou požádní zbrojnici. 

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 20.3.-4.4. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Závodní tratě 

 • Dětský závod - 500m 
 • Dětský závod - 1000m 
 • Běh s hadicí - 1 km
 • Hasičský běh - 3 km
 • Hasím požár během - 6 km
 • Chůze s hadicí - 1 km
 • Hasičská chůze - 3 km
 • Hasím požár chůzí - 6 km  

Dětské závody jsou rozdělené podle věku dítětě. Trať 500m je určená pro děti do 7 let a trať 1000m pro děti do 16 let. Pokud se ale budou děti cítit i na delší tratě než 1 km, klidně se mohou přihlásit do jakékoli z výše uvedených tratí a poměřit tak své síly s dospělými. 

Kravařští hasiči

Kravařští hasiči začátkem letošního roku oslavili 10 let své existence v novodobé historii. Za jednu dekádu zasahovali u 308 mimořádných událostí. Z toho se podíleli na likvidaci 135 požárů, následky dopravních nehod řešili 64 krát a ve 109ti případech poskytli technickou pomoc. Již od začátku bylo jasné, s ohledem na polohu obce Kravaře na jihozápadní periferii okresu Česká Lípa, že nároky kladené na vybavení, výcvik a celkovou akceschopnost jednotky budou vysoké. Absence dobrovolných jednotek v okolních obcích na území okruhu dvanácti kilometrů tomu taky moc nepřidala.

 

 

Rok od roku utíkaly a nám postupně do vozového parku přibyly dvě nové cisterny a dopravní automobil. Z kraje vzešel požadavek na předurčenost k zásahům u dopravních nehod, předurčenost pro plnění letecké hasičské služby. V roce 2019 byla jednotka zahrnuta do programu First respondend, čímž jsme se zavázali vyjíždět k náhlým zástavám srdečního oběhu s automatickým externím defibrilátorem.

Obec Kravaře určitě zažila za svou historii spoustu požárů, na jejichž hašení se podobně jako v okolních obcích podílely jednotky dobrovolných hasičů. V posledních letech se věci ovšem změnili a to ne vždy k lepšímu. Družstva dobrovolných hasičů se často rozpadla a opršená vrata "hasičáren" v těchto obcích schovávají různé zastaralé kousky techniky, o které se nikdo nestará a na policích leží zaprášené helmy hasičů z lepších časů. V Kravařích jsme se vydali jinou cestou. 

 

 

Objevila se touha a lidé ochotní něco obětovat, ze svého volného času a pohodlí. Vznikla plně funkční jednotka dobrovolných hasičů, pod vedením velitele, pana Ondřeje Říhy. Jejich aktivita i výsledky jsou jasně viditelné, přes zprovoznění staré techniky a úklid prostor zbrojnice, se jednotka přehoupla do funkčního celku a za podpory obce i soukromých osob a dotací z fondů evropské unie   se dnes může chlubit novou technikou, kterou všichni vídáme pár minut po tom, co se ozve siréna a téměř dokončenou novou požární zbrojnicí.

To vše cca jeden kilometr od hranic kraje, kde v okruhu deseti -dvanácti kilometrů, jako jediná taková jednotka, bude získávat drahocenné minuty navíc, které mohou rozhodnout o tom, jak moc se požár rozšíří, anebo o těch pár minut dříve vyprostí zraněného z havarovaného vozu.

 Teď ale potřebujeme pomoc, stavba zbrojnice a její technické vybavení, spolykala všechny peníze a nezbývá na vybavení.

Ti kluci, kteří rozjeli před deseti lety tuto novodobou kapitolu dobrovolných hasičů v Kravařích, si potřebují sednout ke stolu, uvařit si kávu a oblečení  dát do skříně, takže jim musíme/chceme pomoci. A oni nám za to slíbí, že jejich helmy nezůstanou zaprášené na zapomenuté polici. A dál budou vidět při akcích, kde je jich třeba, a dál porostou čísla s počty zásahů, na kterých se podíleli.

Chci přispět kravařským hasičům

Děkujeme a palec nahoru!

  A tady pár čísel z tohoto roku:

 • Dopravní nehoda: 6
 • Požár: 15
 • Záchrana osob: 1
 • Záchrana osob AED: 2
 • Únik nebezpečných látek: 3
 • Další pomoc od hasičů - pomoc při zatopení sklepů, odchyt rojů včel a vos, úklid koupaliště, úklid po stavbě obchvatu, zalévání alejí

Na platformě virtualni-zavod.cz pořádá Obec Kravaře