Australská cyklojízda

TermínStart 10. 09. 2021 00:00
Konec 19. 09. 2021 23:59
RegistraceStart 16. 06. 2021 14:30
Konec 19. 09. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 2 km
Dětský závod - 5 km
In-line brusle - 5 km
Na ko(a)loběžce - 10 km
Přes krysí ostrov - 11 km
MTB: Po pobřeží - 25,760 km
RB: Po pobřeží - 25,760 km
MTB: Přes Modré hory - 50 km
RB: Přes Modré hory - 50 km
MTB: Po plážích v Sydney - 70 km
RB: Po plážích v Sydney - 70 km
MTB: Národním parkem Kakadu - 100 km
RB: Národním parkem Kakadu - 100 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

 Pokud se na závod přihlásíš s předstihem, nemusíš se bát, že na něj pak zapoměneš. Pár dní před závodem ti ho připomeneme e-mailem. 

Australská cyklojízda 

Virtuální závody jsou skvělou motivací k pohybu a k překonávání svých osobních cílů. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě.

Australská cyklojízda je čtvrtým závodem nového cyklistického seriálu, kterým si můžeš zpestřit svůj výlet/trénink na kole. Na výběr budeš mít několik tematických tratí a na konci závodu na tebe bude čekat originální účastnická medaile, která má své místo i ve speciálním rámečku. Délky závodů se pohybují v rozmezí 11 – 100 km a tratě si vybíráš i podle toho, zda pojedeš na horském (MTB) či silničním kole (RB). V nabídce jsou také dva dětské závody a samostatná kategorie pro závodníky na koloběžce.

  Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. 

 

Vyzvi na závod své přátele, poměřte síly v horách i na silnici a objeďte tak virtuálně svět.

 Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně jej absolvuješ. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati nejel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud ujedeš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 10.-19.9. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas, ujetou vzdálenost, případně výškové metry). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

POZOR: většina tratí je v nabídce 2x, vyber si podle toho, zda pojedeš na horském či silničním kole.
HORSKÉ = MTB (Mountain bike), SILNIČNÍ = RB (Road bike)

Dospělé tratě

 • Přes krysí ostrov - 11 km (bez určení typu kola)
 • Po pobřeží - 25,760 km
 • Přes Modré hory - 50 km
 • Po plážích v Sydney - 70 km
 • Národním parkem Kakadu - 100 km
 • In-line brusle - 5 km
 • Na ko(a)loběžce - 10 km

Dětské tratě:

 • Dětský závod - 2 km
 • Dětský závod - 5 km 

Vezmi na projížďku i své děti a uvidíš, jak velkou radost budou mít nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme stanovili na 2 km a 5 km, což děti, které na kole jezdí, v pohodě zvládnou, ale i tak už to pro ně bude sportovní výzva.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité, jak rychle trasu ujedou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Startovné a registrace

Jde nám hlavně o to, abyste se sportem a pohybem bavili, proto jsme startovné na tento závod ponechali zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Věnujeme hodně času tomu, abychom pro vás závody stále vylepšovali, a aby byly uživatelsky co nejlepší. Pokud se ti líbí, moc oceníme, pokud nám pomůžeš s propagací tohoto závodu třeba tím, že o něm řekneš i známým, nebo budeš sdílet náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti ze srdce vděční.

Výhody registrace

K registraci si můžete přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
 • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Cesta kolem světa (více informací zde)
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn 

Doplňky objednané k registraci odesíláme vždy do 10-14 pracovních dní po skončení závodu. 

Cykloseriál Cesta kolem světa

Australská cyklojízda je čtvrtým závodem cyklistického seriálu Cesta kolem světa a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti všechny termíny závodů nevyhovují. Na konci seriálu proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém budeš moct chybějící medaile získat.

 

Nejen jezdíš na kole, ale ještě k tomu běháš? Vyber si některou z běžeckých výzev na naší partnerské platformě www.virtualnibeh.cz