Americká cyklojízda

TermínStart 08. 10. 2021 00:00
Konec 17. 10. 2021 23:59
RegistraceStart 07. 09. 2021 14:45
Konec 17. 10. 2021 23:59
StartovnéZDARMA
Tratě
Dětský závod - 2 km
Dětský závod - 5 km
In-line brusle - 5 km
Na koloběžce - 10 km
Kolem Central Parku - 9,6 km
MTB: Jízda nezávislosti - 17,76 km
RB: Jízda nezávislosti - 17,76 km
MTB: Route 66 - 66 km
RB: Route 66 - 66 km
MTB: Napříč Amerikou - 82 km
RB: Napříč Amerikou - 82 km
RB: Přes Atlantik - 106,5 km
Kategorie
M4, Z4, M7, Z7, M10, Z10, M13, Z13, M16, Z16, M20, Z20, M30, Z30, M40, Z40, M50, Z50, M60, Z60, M60+, Z60+,

 Pokud se na závod přihlásíš s předstihem, nemusíš se bát, že na něj pak zapoměneš. Pár dní před závodem ti ho připomeneme e-mailem. 

Americká cyklojízda 

Virtuální závody jsou skvělou motivací k pohybu a k překonávání svých osobních cílů. Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě.

Americká cyklojízda je posledním závodem cyklistického seriálu Cesta kolem světa, kterým si můžeš zpestřit svůj výlet/trénink na kole. Na výběr máš několik tematických tratí a na konci závodu na tebe bude čekat originální účastnická medaile, která má své místo i ve speciálním rámečku. Délky závodů se pohybují v rozmezí 10 – 107 km a tratě si vybíráš i podle toho, zda pojedeš na horském (MTB) či silničním kole (RB). V nabídce jsou také dva dětské závody a samostatná kategorie pro závodníky na koloběžce. 

  Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. 

 

Vyzvi na závod své přátele, poměřte síly v horách i na silnici a objeďte tak virtuálně svět.

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh závodu a skutečně jej absolvuješ. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, vyrazit na kolo, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati nejel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud ujedeš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 8.-17.10. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro změření trasy můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas, ujetou vzdálenost, případně výškové metry). Pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

POZOR: většina tratí je v nabídce 2x, vyber si podle toho, zda pojedeš na horském či silničním kole.
HORSKÉ = MTB (Mountain bike), SILNIČNÍ = RB (Road bike)

Dospělé tratě

  • Kolem Central Parku - 9,6 km (bez určení typu kola)
  • Jízda nezávislosti - 17,76 km
  • Route 66 - 66 km
  • Napříč Amerikou - 82 km
  • Přes Atlantik - 106,5 km
  • In-line brusle - 5 km
  • Na ko(a)loběžce - 10 km

Startovné a registrace

Jde nám hlavně o to, abyste se sportem a pohybem bavili, proto jsme startovné na tento závod ponechali zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Věnujeme hodně času tomu, abychom pro vás závody stále vylepšovali, a aby byly uživatelsky co nejlepší. Pokud se ti líbí, moc oceníme, pokud nám pomůžeš s propagací tohoto závodu třeba tím, že o něm řekneš i známým, nebo budeš sdílet náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti ze srdce vděční.

Výhody registrace

K registraci si můžete přiobjednat:

  • krásnou dřevěnou medaili, která ti přijde poštou přímo do schránky
  • speciální dřevěný rámeček na medaile z celé série Cesta kolem světa (více informací zde)
  • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn 

Doplňky objednané k registraci odesíláme vždy do 10-14 pracovních dní po skončení závodu. 

Cykloseriál Cesta kolem světa

Americká cyklojízda je posledním závodem cyklistického seriálu Cesta kolem světa a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžeš zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti všechny termíny závodů nevyhovují. Na konci seriálu proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém budeš moct chybějící medaile získat.

 

Nejen jezdíš na kole, ale ještě k tomu běháš? Vyber si některou z běžeckých výzev na naší partnerské platformě www.virtualnibeh.cz